Балкан (Ботевград) победи Академик Пловдив в Правец

27 Септември 2012, 18:11
(0) (0)
Прочетена: 2112 0

Баскетболният Балкан (Ботевград) записа победа в контролната среща , след като се наложи в залата в Правец на Академик Пловдив с 97:59. В първото полувреме резултатът беше 42:37 в полза на баскетболистите на Балкан. Най-резултатни за „зелените” бяха новото попълнение американецаът- Джаред Стоктън с 23 точки, от които 5 тройки, завърналият се в Балкан Йордан Бозов отбеляза 18 точки и Любомир Лилов  се отличи с 15.

С 11 точки завърши ботевградчанинът Мартин Маринов, който до миналия сезон се състезаваше за Рилски спортист.
Гостите от Академик Пловдив в първото полувреме се представиха равностойно. Най-резултатни бяха номер 11- Илиян Ставрев и двамата братя Хорозови.

След края на мача треньорите на двата отбора се разбраха за една допълнителна пета част, за да дадат допълнително време на играчите, които са играли по-малко.

Утре Балкан пътува за Ниш, където вечерта ще изиграе втората си контрола срещу местния тим Константин.