Балкан (Ботевград) победи Левски II с 4:1 в мач

25 Октомври, 08:01
(1) (0)
Прочетена: 555 0

Балкан (Ботевград) записа убедителна победа с 4:1 над Левски II (София) в двубой от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. Домакините наложиха своята игра и успяха да грабнат трите точки пред собствена публика.

Николай Миков откри резултата за Балкан още в 12-ата минута, давайки ранно предимство на ботевградчани. Левски II обаче успя да се върне в играта в 39-ата минута, когато Калоян Атанасов изравни с красив удар.

Радостта на гостите не трая дълго. Само три минути след изравняването, Георги Тафраджиев възстанови аванса на Балкан, вкарвайки за 2:1. Втората част започна отлично за домакините, като секунди след подновяването на играта, Александър Иванов реализира красиво попадение за 3:1.

Балкан затвърди победата си в 82-ата минута, когато 16-годишният Георги Стефчов добави още един гол към актива на отбора, оформяйки крайния резултат 4:1.

С тази победа Балкан продължава да се утвърждава в първенството, докато Левски II ще търси подобрение в следващите мачове.