Балкан (Ботевград) с драматична победа над ЦСКА 1948 III с 4:3

5 Август, 08:12
(0) (0)
Прочетена: 961 3

Балкан (Ботевград) стартира сезона в Югозападната Трета лига с вълнуваща победа над ЦСКА 1948 III (София) с резултат 4:3. Мачът, игран в Ботевград, предложи множество емоции и обрати, като гостите играха с намален състав близо час.

Още в 8-ата минута Емил Ангелов даде преднина на Балкан, след като успя да се разпише във вратата на противника. В 28-ата минута Николай Миков удвои аванса на домакините с точен удар.

ЦСКА 1948 III остана с човек по-малко, когато десетина минути преди края на първата част играч на армейците получи червен картон за нарушение срещу откъсващ се противник. След почивката, само 120 секунди след началото на второто полувреме, Миков направи резултата класически – 3:0.

Въпреки численото си намаление, гостите не се предадоха. В 60-ата минута Слави Зарков реализира попадение, намалявайки разликата до 3:1. Драмата продължи в 78-ата минута, когато Емил Ангелов допусна автогол, връщайки надеждите на ЦСКА 1948 III за обрат.

Майкъл Георгиев обаче възстанови преднината на Балкан на 4:2 само пет минути по-късно. Въпреки това, ЦСКА 1948 III успя да намали разликата отново в 88-ата минута с гол на Адриан Тодоров, оформяйки крайния резултат на 4:3.

С тази победа Балкан (Ботевград) започва сезона с три точки, демонстрирайки силна игра пред своята публика. ЦСКА 1948 III показа борбен дух, въпреки численото си намаление, и остави добро впечатление в първия кръг на първенството.