"Балкан" - "Черно море" бе прекъснат малко преди края на полувремето

23 Май 2014, 18:35
(0) (0)
Прочетена: 5466 13

Заради груби съдийски грешки ръководството на БК "Балкан" извади отбора от игра три минути преди края на първото полувреме. Тук бе и председателят на БФб Георги Глушков, който бе силно освиркан от разочарованата публика. Близо хиляда души скандираха "Мафия, мафия". Бутилка минерална вода прелетя покрай главата на един от съдиите, които бяха изведени с полицейски кордон и се заключиха в съблекалнята.  Мачът бе прекратен при резултат 32:30  за "Черно море". Над 500 човека останаха пред залата, за да изчакат съдиите, които се бяха здраво покрили заедно с Георги Глушков.

Ето как се разви двубоят до този момент.
Тази вечер в „Арена Ботевград” трябваше да се изиграе първият мач от серията за 3-4 място в ТЕСИ НБЛ между „Балкан” и „Черно море Порт Варна”. Варненският отбор взе всички мачове с „Балкан” през редовния сезон на лигата. Сега, в мача на честта, победата за  „зелено-белите” бе от важно значение. Треньорът Александър Тодоров не можеше да разчита на контузените Лилов и Тенчев.

Още в първата минута Станимир Маринов напусна, поради разтежение. Това още повече усложни задачата пред домакините. Първите три точки отбелязаха „моряците” – с тройка на Илиев – след две минути игра. Далман направи успешен пробив и бе фаулиран – но вкара само една точка. Атаката на „Балкан” не вървеше и гостите поведоха 7:1. В петата минута домакините стопиха пасива си  и изравниха 11:11. Павел Маринов отбеляза тройка и „Балкан” поведе за пръв път в този мач за 14:13. Последваха три успешни атаки за „Черно море” и отборът от Варна отново поведе – 20:14 – три минути преди края на частта, която завърши 25:21 в полза на гостите.

Окъсялата поради контузии резервна скамейка на „Балкан” принуди треньора да вкара във втората четвърт в игра един от юношите – Ивко Ивков. „Черно море” продължи да доминиращият в резултата отбор и след пет минути игра в този период водеше с пет точки – 31:26.