"Балкан" допусна втора загуба поред в ЕВРОХОЛД Балканска лига

23 Октомври 2013, 19:10
(0) (0)
Прочетена: 3098 9

Тази вечер нашите баскетболисти изиграха втория си мач от ЕВРОХОЛД Балканска лига. Гостуването им на „Сегал” – Прищина, се оказа въпрос с повишена трудност. Високият бюджет на косовския тим позволи през лятото да направи силна селекция. Препълнената три хилядна спортна зала бе другото препятствие, с което трябваше да се справят баскетболистите на „Балкан”.

Първата част те изиграха доста сковано и загубиха с 33:13. Втората четвърт бе малко по-различна -  22:20 за „зелените” и полувремето завърши 53:35 за домакините. Второто полувреме започна с натиск на домакините, които с няколко тройки дръпнаха в резултата и третата четвърт завърши 17:14 за „Сегал”.

Последната част играта бе кош за кош, като преднината от двадесетина точки за косоварите се запазваше. Както през целия мач, така и сега стрелбата от далечно разстояние за нашите се оказа ахилесовата пета. В същото време домакините бележеха доста успешно тройка след тройка. Треньорът на нашите включи в края на мача и юношите Радослав Кочев и Ивко Ивков, който вкара две точки от наказателен удар. В крайна сметка мачът завърши с чувствителна разлика в полза на „Сегал” - 89:71.

За Балкан с 19 точки, 5 борби и 3 асистенции приключи Станимир Маринов, а Иван Лилов добави 12 точки.

В събота от 18 часа „Балкан” приема на свой терен „Левски” в мач от НБЛ.

Източник: снимка: BGbasket.com