Балкан е аут от Европа след трета поредна загуба във ФИБА Къп

30 Ноември 2022, 22:17
(0) (0)
Прочетена: 1052 21

Шампионът на България Балкан приключи участието си в тазгодишното издание на ФИБА Къп. Баскетболистите на Тони Дечев пропиляха и третата си възможност да се класират напред, след като тази вечер загубиха гостуването си на кипърския Керавнос с 61:82 (22:18, 7:21, 17:21, 15:21) в последния си мач от група "D" на турнира. В другия двубой от групата Левице сътвори обрат срещу Опава и го надигра с 94:80.

Така ботевградчани напускат турнира след четворната въртележка, която се получи в крайното класиране. Всички четири отбори приключиха групата с баланс от по 3-3, като от нея излизат Керавнос и Левице съответно като първи и втори, а трети и четвърти остават Опава и Балкан. Керавнос завършва с точкова разлика от 478:456, след това е Левице с 474:470, Опава е с 463:475, а Балкан е на дъното с 447:461.

В другия мач словашкият Левице се наложи като домакин над Опава ог Чехия с 94:80. Така всички отбори в група D станаха с по 3 победи и 3 загуби, но в следващата фаза на турнира продължават поради по-добра точкова разлика в преките двубои Керавнос и Левице.

Балкан започна добре мача и спечели първата четвъртина с 22:18. Допусна обаче голям спад във втората, която загуби с 21:7 и на полувремето Керавнос вече водеше с 10 разлика - 39:39. И след почивката балканци отстъпваха на своя съперник. След третата част домакините вече водеха с 61:46, взеха и последния период и спечелиха мача с 82:61.

Мануел Суарес бе най-резултатес за Балкан с 16 точки. По 11 имат Павлин Ианов и Константин Тошков. С 8 е Никос Дипларос, 7 има Димитър Димитров, повече се очакаше от Калвин Годфри, който завърши с 4 точки, а също и от Христо Захариев, вкарал 2. Две точки има и Илиян Пищиков.

За Керавнос с 20 точки и 13 борби е Усман Крубали. 19 отбеляза Деондре Бърнс, с 16 е трети американец - Деми Абел.

Ключови думи: БК Балкан