Балкан е на полуфинал срещу Берое

29 Април 2019, 21:30
(2) (0)
Прочетена: 1649 2

Балкан се класира на полуфинал в НБЛ. Тимът на Небойша Видич надигра като гост Спартак Плевен със 71-57 и спечели четвъртфиналната серия с 2:0 победи.

Съперник в полуфиналите ще бъде Берое, който по-рано победи Ямбол. Първите два мача от серията са в Стара Загора на 6 и 8 май. Серията се мести в Ботевград на 11 май. Играе се до три победи от пет мача.

Другият полуфинал ще бъде между Рилски Спортист и Левски Лукойл, които също спечелиха своите серии с 2:0. Тяхната серия започва на 7 май.

Спартак Плевен започна по-добре двубоя и поведе с 13-4 в първите пет минути след точна стрелба от тройката на Коев. За две минути Балкан успя да свали разликата и обърна нещата в своя полза след първата част. В този момент нашите направиха серия 10-0 и поведоха със 7 точки. Въпреки нея Балкан успя да отбележи едва един кош от игра първите пет минути на втората четвърт. Темпото на играта спадна, Спартак спечели борбата под коша и свали до 5 в края на периода, но на полувремето "зелените" водеха с 8 при 33-25. Балкан вкара 14 точки от грешки на противника, но отбеляза една тройка от 14 опита за 20 минути. През третата част Балкан ускори темпото и с много здрава защита и бърза атака поведе с двуцифрена разлика от 17 точки. Постепенно Спартак намали, а две минути и половина преди края на мача след редица от технически разликата падна на 11 точки. До края обаче не се случи нищо повече и Балкан спечели мача.

Брендън Браун бе най-резултатен с 15 точки, а 12 отбеляза Митко Димитров. По 10 точки имаха Микейл Хопкинс и Алекс Гаврилович.

За Спартак Плевен над всички с 16 точки бе Цветослав Острев, а 13 реализира Константин Коев.