17 Юни 2012, 19:39
(0) (0)
Прочетена: 4208 3

Ботевградчани победиха домакина на финалите Рилски спортист за едно полувреме
Балкан е новият шампион за кадети до 16 години. Ботевградчани победиха на финалите домакина Рилски спортист със 75-54 след много силно второ полувреме. Така те триумфираха в турнира, завършвайки само с една загуба в груповата фаза. За MVP на турнира бе избран Мартин Горунов от отбора на новите шампиони.
Мачът започна изключително равностойно, като това обеща интересен и драматичен финал. В първите минути играта вървеше кош за кош и никой от отборите не успяваше да натрупа дори малка преднина. Много често резултатът бе изравняван и въпреки че в продължение на няколко минути домакините водиха с 3-4 точки, след края на първата част таблото показваше 18-18. През втората четвърт темпото на игра се запази, а водачеството често бе сменяно. Така се стигна до поредното и закономерно равенство на почивката, когато резултатът беше 34-34.
Балкан започна второто полувреме по-добре и успя да поведе с 3-4 точки и да запази тази разлика през първата половина на третата част. Тогава отборът водеше с най-голямата разлика в мача до момента – 6 точки за 46-40. Това бе и началото на края за отбора на Рилски спортист, тъй като ботевградчани продължиха със силната игра до края на третата част и след нея водеха с 58-44. Разликата не само не спадна, но и продължи да расте през последните 10 минути и така Балкан триумфира в турнира.
Мартин Горунов показа защо бе избран за MVP и завърши срещата с дабъл дабъл от 29 точки и 18 борби. По 10 пък вкараха Цанко Краев (13 борби), Божидар Цачев (7 борби) и Денис Петков (11 борби).
За Рилски Адриан Секулов вкара 18 точки и хвана 6 борби, 14 плюс 6 добави Денис Иванов, а с 10 точки и 9 борби се отчете Константин Чичанов.