Балкан Лейдис бият Фриски само с 5 момичета на терена

19 Януари 2015, 12:33
(0) (0)
Прочетена: 1835 2

На 17 януари Балкан Лейдис изиграха първия си мач в НАЛБ за 2015г. и съответно първи за втория полусезон срещу отбора на Фриски. Голяма част от момичетата обаче бяха възпрепятствани да се явят на срещата и съществуваше вариант да загубят служебно. С много усилия и загърбване на лични ангажименти на част от тях, 5 от баскетболистките се явиха, за да може все пак мача да се проведе. Въпреки намаления до минимум състав, момичетата излязоха мотивирани да се борят. Въпреки че 5-те играха през цялото време на терена, те дадоха всичко от себе си и спечелиха двубоя със 71:52. Треньорът на отбора Василка Великова благодари на момичетата за отличното представяне.

Мачът започна с 7:1 за Балкан Лейдис, след което Фриски се съвзе и първата част завърши 2 точки за тях.
Втората и третата част бяха равностойни и доста оспорвани. В последната четвърт на мача стрелбата от тройката и бързите атаки им вървяха и натрупаха голяма преднина от 19 точки. Така мачът завърши 52:71 за Балкан Лейдис.

Най много точки – 31, има Марина Гелова, с 17 точки, от които 4 тройки, е Дарина Субева. Елена Андреева има 10 точки и 10 борби, Диана Чавдарова беше най- добра под коша, с овладени 13 борби и 6 точки, Вероника Василева се отчете със 7 точки и 10 борби.
Към настоящия момент Балкан Лейдис са втори във временното класиране с 5 победи и 2 загуби. Следващата им среща е на 25 януари с отбора на Шаркс.