Балкан Лейдис паднаха във втория полуфинал

16 Март 2015, 10:20
(0) (0)
Прочетена: 1193 0

На 15 март се състоя вторият мач от полуфиналната серия между отборите на Балкан Лейдис и Фриски в Национална аматьорска лига по баскетбол. След като Балкан Лейдис победиха трудно в първия мач с резултат 48:46 и поведоха с 1:0, вчера те изпуснаха втората среща и загубиха с 55:49.
Тимът на Фриски взе превъзходство още в първата четвърт, която завърши с 18:7 в тяхна полза. Във втората част Балкан Лейдис отбелязаха повече точки от съперниците си и намалиха разликата, като се оттеглиха на почивка при резултат 26:22. След полувремето Фриски запазиха водачеството си. С тази победа те изравниха с 1:1 в полуфиналната серия.

Марина Гелова и Дарина Субева са с най-висок личен актив, като завършиха мача съответно със 16 и 10 точки. Капитанът Елена Андреева приключи срещата с 9 точки, Велиана Стоянова има 6 точки, Антония Загорова – 5, а Симона Димитрова – 3.

Предстои още една решаваща среща между отборите на Балкан Лейдис и Фриски за определяне на финалист, който ще се бори за медалите. Двубоят ще бъде на 22 март (неделя) в зала Овергаз, София.

Източник: Снимка: НАЛБ