Балкан Лейдис повеждат в полуфиналната серия

13 Март 2015, 18:00
(0) (0)
Прочетена: 1085 0

Започнаха полуфиналните срещи при жените в Национална аматьорска лига по баскетбол. На 11 март отборът на Балкан Лейдис изигра труден и напрегнат мач срещу тима на Фриски. Момичетата на треньора Василка Великова обаче успяха да надделеят и спечелиха, макар и с 2 точки разлика и краен резултат 48:46. Така те повеждат с 1:0 в полуфиналната серия срещу Фриски.
В първата част Балкан Лейдис категорично бяха по-добри, където те отбелязаха 15 точки на фона на 6 за съперниците им.  Във втората четвърт Фриски успяха да стопят разликата, а на полувремето падаха с 4 точки и резултат 26:22. След почивката напрежението продължи да дава ход на играта. Балкан Лейдис изиграха слаба последна четвърт, където записаха само 6 точки, но активът им, натрупан в предната част, не позволи на Фриски да стигнат до победа.

Еми Ушагелова успя да вкара почти половината точки в сметката на своя отбор – 22. Антония Загорова също приключи резултатно срещата, като отбеляза 14 точки. Симона Димитрова завърши мача със 7 точки, Моника Тодорова – с 3, а Диана Чавдарова – 2.

Към момента Балкан Лейдис е на победа от класиране за финал.  Следващата полуфинална среща ще бъде на 15 март (неделя) от 16:15ч. в зала „Овергаз” в София, отново срещу отбора на Фриски.

Източник: Снимки: НАЛБ