Балкан Лейдис загубиха във важен мач с Шаркс

20 Ноември 2014, 14:20
(0) (0)
Прочетена: 1835 0

В шестия кръг от редовния сезон на Национална аматьорска лига по баскетбол, „Балкан Лейдис” гостуваха на отбора на „Шаркс” в зала „Триадица”, София. Гостите не успяха да извоюват победата и паднаха с 56:62. Този мач беше важен за ботевградските момичета, защото при победа те щяха да излязат на първо място във временното класиране.
Момичетата изиграха един доста оспорван мач. В началото Шаркс поведоха, а първата част завърши при резултат 15:19 в тяхна полза. Балкан Лейдис успяха да ги настигнат и да поведат чак към края на първото полувреме и те имаха актив от 3 точки – 34:31. Третата част отново беше равностойна, но ботевградският тим започна да прави все повече грешки и успеваемостта при стрелбата им намаля. След третата четвърт резултатът бе 43:45. Последната част ботевградският тим имаше шанс да обърне резултата, като малко преди края „Шаркс” водеха само с една точка. Силите обаче не им достигнаха, а домакините дръпнаха с 6 точки разлика. Така мачът завърши при краен резултат 56:62.
Най-резултатни за Балкан Лейдис бяха Снежана Николова и Антония Загорова, които отбелязаха по 11 точки. Най-полезен играч беше Велиана Стоянова с 8 точки. Еми Ушагелова и Дарина Субева имат по 9 точки, Моника Тодорова – 6 и Вероника Василева – 3 точки.