Балкан на крачка от златните медали след втора победа над Лукойл

27 Май 2015, 19:54
(0) (0)
Прочетена: 5436 35

Третият мач от финалните плейофи между отборите на Балкан и Лукойл Академик бе повече от вълнуващ  за верните фенове, които изпълниха зала „Арена Ботевград” до дупка. Облечени в зелени фланелки с щампа на любимия отбор, те за пореден път доказаха непрекомерната си привързаност към отбора. След като Арбитражната комисия към БФБ отмени наказанието за лишаване от едно домакинство на Балкан, днес от 19:00ч. изигра страхотен мач пред родната публика, където отново се наложи над Лукойл, този път с 82:78. Домакините взеха превъзходство малко преди почивката и до края не позволиха на съперниците да им го отмъкнат . Тимът на Влада Вукойчич повежда с 2-1 в серията и е на крачка от златните медали в първенството. Четвъртата среща ще се изигра на 29 май (петък) от 20:00. в местната Арена.

Първата част стартира кош за кош, като двата отбора често си разменяха водачеството. Към края Лукойл се откъсна с 20:24, но кош и фаул на Иван Лилов отново доближи границата. След страхотна бърза атака, асистенция на Лилов и кош на Павел Маринов, първата четвърт завърши с 25:24.
През вторите 10 минути игра домакините постепенно се превръщаха в доминиращия отбор. Три минути преди края водеха с 41:36, а малко след това капитанът Маринов не трепна от тройката. Секунди преди сирената Стаменкович бе точен от наказателната линия, а в оставащите 8 секунди Тери Смит бързо изнесе топката и не пропусна под коша. Така на почивката балканци водеха с 45:41.

След паузата, играта често бе прекъсвана заради лични нарушения. Домакините оспорваха някои от тях, но безуспешно. Три минути преди края грубо нарушение на Бруно Шундов срещу Павел Маринов провали бързата му атака, за което играчът на „студентите” получи бурно освиркване. Минута преди края балканци имаха възможността да направят разликата двуцифрена, но точката им се изплъзна и след третата четвърт имаха аванс от 68:61.
Двуцифреният актив стана факт в петата минута на последната част след кош на гарда Педжа Стаменкович. Лукойл бързо намали изоставането до 5 точки. Павел Маринов понесе жесток удар с лакът в лицето от Дий Браун, при което недоволството на публиката ескалира и към терена полетя тромба. Минута преди края Христо Захариев отбеляза кош след асистенция на Браун, а резултатът бе 81-78. Павел Маринов вкара последния, заключителен кош, след като бе фаулиран от Шундов, и така се стигна до 82:78.

Най-много точки за „зелените” наниза Павел Маринов – 21. С 18 точки приключи Стаменкович, който изигра поредния си силен мач за отбора. 14 точки реализира Лилов, а Мартин Маринов е с 10. Цветослав Острев записа 9, Върбанов – 8, а Милованович – 2.