"Балкан" надигра "Левски" в първия полуфинален плейоф

9 Май 2014, 17:55
(0) (0)
Прочетена: 1887 2

Със силна четвърта част "Балкан" победи "Левски" в първия си домакински мач от полуфиналната серия.
Този път закачката с публиката от страна на играчите на „Балкан” бе промененият цвят на прическите в някои от състезателите. Капитанът Павел Маринов, Иван Лилов, Мартин Маринов и Петар Седмак излязоха на терена с рижави коси  и бради. Това бе тяхната „маскировка” за играчите на „Левски” в първия полуфинален плейоф на ТЕСИ НБЛ, игран тази вечер в зала „Арена Ботевград”.
След минута и половина игра „Левски” поведе със 7:0. Станимир Маринов от „Балкан” отбеляза първата си тройка. Капитанът Павел Маринов отбеляза още 2 точки и пасивът бе намален, ни Хийт върна веднага две попадения. Двата отбора заиграха кош за кош. Павел Маринов наниза тройка и „Балкан” поведе с една точка. Ноа Далман се пребори успешно под коша на противника и резултатът стана 12:9. В последните три минути на частта нито един от двата отбора не можа да се откъсне с чувствителна преднина и тя завърши при резултат 23:22 за „зелено-белите”.
Втората четвъртина започна с тройка на Мартин Маринов. Джонс от „Левски” продължи с тройките и след три минути и половина игра резултатът бе 30:30. Близо две минути „Балкан” направи четири атаки без да отбележи кош. И двата отбора бяха заложили на здрава защита. Тройка в последната секунда на първото полувреме отбеляза Александър Груев и „Балкан” се оттегли на почивката при резултат 40:37.
„Левски” започна по-стабилно третата четвъртина и поведе с 45:42.  Силни игрови минути на Седмак, Станимир Маринов и Иван Лилов доведоха до стопяване на пасива и повеждане отново в резултата за „Балкан” четири минути преди края на частта – 54:49. Гостите бързо обаче се върнаха в мача и изравниха - 58:58  след девет игрови минути.  Захариев бе точен от линията и сините затвориха частта в своя полза – 61:60.
Равностойно започна решителната четвърта част, с лек игрови превес на „Балкан”. След три минути игра домакините поведоха със 70:66. Две последователни тройки на Иван Лилов поддържаха преднината за „Балкан” за 76:71 четири минути и половина минути преди сирената. Натискът на домакините продължи за 82:75 след седем минути игра. „Левски’ вече беше направил пет отборни нарушения, което в известен смисъл облекчи задачата на момчетата на Александър Тодоров. В последната минута нашите поведоха с десет точки, което се оказа достатъчно за първата победа в плейофа – 89:77. Иван Лилов бе най-резултатен – 19 точки, Ноа Далман отбеляза 18, Павел Маринов – 14.