"Балкан" наказа "Левски" за втори пореден път

11 Май 2014, 17:18
(0) (0)
Прочетена: 3775 1

Тази вечер пред около три хиляди зрители  в „Арена Ботевград” се изигра  вторият мач от полуфиналната серия на ТЕСИ НБЛ между отборите на „Балкан” и „Левски”.

С успешен дрибъл и тройка на  Станимир Маринов започнаха „зелено-белите”. „Сините” също бяха точни при атаките си и след 3 минути игра резултатът бе 7:7. Тити Папазов отвори кошницата с  „номерата” си веднага след съдийския сигнал и това нажежи още и без това напрегнатата атмосфера на срещата.  „Левски” направиха бързо пет отборни нарушения, но мерникът на нашите момчета от линията не бе точен в тези минути. „Театрото” на Тити продължи и отборът му получи техническо нарушение, при което Мартин Маринов не сбърка. Частта приключи с минимална преднина за домакините 24:23.

През втория период нещата продължиха по аналогичен начин. Тройки на Седмак и Павел Маринов дадоха седем точки преднина за „Балкан” след 4 минути игра. „Левски” не допуснаха изненада и две минути преди края на периода пасивът им бе само 4 точки.  Полувремето завърши 47:41 за домакините.

С тройка на Иван Лилов започна третата част от мача. След две минути игра „Балкан” за пръв път поведе с двуцифрен резултат - 54:41, след забивка на капитана Павел Маринов. С точни попадения на Захариев и Хийт „Левски” намали пасива си до пет точки пет минути и половина преди края на периода. Две тройки на капитана на „зелено-белите” върнаха самочувствието на съиграчите му за 64:57. Тази част завърши 71:63.

След две минути и половина игра в последната четвърт „Левски” намали на 71:68. „Балкан” продължи натиска и  след две успешни контри и тройка на Станимир Маринов разликата стана пак десет точки шест минути преди сирената. Хийт и Иванов пропуснаха под коша и нашите момчета поведоха с 82:68 три минути преди последния съдийски сигнал. Серия от 16:0 даде предимство на „Балкан” от 19 точки по-малко от две минути преди края на мача. Аванс, напълно достатъчен за победата  - 89:71.

Най-резултатен за домакините бе Станимир Маринов – с 18 точни попадения, следван от Павел Маринов – 17, Лилов се разписа за 14.