Балкан не даде шанс на Академик

16 Март 2018, 20:08
(1) (0)
Прочетена: 1897 4

Балкан записа очаквана победа срещу Академик в среща от мъжкото баскетболно първенство, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград“. Домакините се наложиха над своя съперник с 93-49. Те поведоха от самото начало и до края не изпуснаха аванса си. В този мач старши треньорът на Балкан Небойша Видич даде шанс за изява на всички свои баскетболисти, като в групата не бе единствено Александър Илиев. За Академик в игра не се появи контузения Лъчезар Димитров. Това бе 14-а победа за ботевградския тим от началото на сезона, като той има и три загуби. Академик е с баланс 8-10. В следващия кръг Балкан гостува на Черно море Тича, докато Академик почива.

Домакините започнаха ударно мача и поведоха с 14-2. Постепенно обаче баскетболистите на Георги Давидов заиграха по-добре и след десет минути игра преднината на „зелените“ бе намалена на 4 точки при 21-17. Балкан вкара 15 безответни точки в началото на втората четвърт и отново поведе с комфортен аванс, който на почивката бе 16 точки.

След паузата тимът на Небойша Видич поддържаше разликата в своя полза и преди заключителния период водеше със 70-46. Академик изигра кошмарна последна част, в която отбеляза едва 3 точки срещу 23 за своя съперник, но на практика мачът вече беше решен.

Най-резултатен за успеха бе Христо Захариев с 20 точки. За Академик с 11 е Красимир Димитров.

Източник: bgbasket.com