Балкан отива на полуфинал след победа над Черно море

18 Февруари 2016, 21:17
(0) (0)
Прочетена: 3770 35

Балкан даде силен старт в надпреварата за Купата на България, като тази вечер порази Черно море Порт Варна със 105-80. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но във второто домакините показаха превъзходство и в последната част вече отказаха варненци.
Преди да започне срещата, публиката се изправи на крака и с едноминутно мълчание почете паметта на футболиста Трифон Иванов, който ни напусна на 50-годишна възраст.

В началото двата отбора започнаха равностойно, като в средата на първата част Черно море поведе с 1 точка, а Мартин Дурчев бързо отговори с тройка. Играта продължаваше кош за кош, като минута преди края варненци отново поведоха, но капитанът на Балкан Мартин Маринов бързо наниза две тройки и обърна резултата с 4 точки аванс. Гостите обаче отново го стопиха и след 10 минути игра резултатът бе 23-22.
През втората четвърт напрежението започна да се усеща и двата отбора станаха по-агресивни и в нападение, и в защита. Резултатът отново вървеше кош за кощ, като от време навреме единият отбор се откъсваше с няколко точки напред, но за кратко. „Зелените” увеличиха преднината в последните секунди на 51-44, което бе най-голямата разлика до този момент.

След подновяването на играта балканци взеха топката в свои ръце и отбелязаха 10 точки само за 2 мин, като за пръв път направиха преднината си двуцифрена.
От този момент нататък успяваха да задържат по-голям актив. 5 минути преди края след кош на Марко Бръкич вече водеха с 24 точки и варненци сякаш загубиха желание да се борят до край. Малко след това за трицифрения резултат допринесе Стоян Петков с точен изстрел от тройката. Минутка преди края Мартин Дурчев реализира и забив в противниковия кош, с което обра овациите.

Най-много точки за домакините отбеляза капитанът Мартин Маринов – 27. Силна игра направи и Мартин Дурчев, който вкара 19 точки. С 18 завърши Марко Бръкич, Брандън Фортънбъри – с 12, а Николай Върбанов, който напусна играта за 5 лични нарушения, отбеляза 11 точки.

На 20 февруари (събота) Балкан и Лукойл Академик ще се изправят един срещу друг в първия полуфинал от 17:00ч. в Арена Ботевград.