Събота, 27 Юли 2024, 09:49

Балкан оцеля! Шампионите защитиха трона си и предизвикаха четвърти мач с Рилски (Галерия)

28 Май, 22:04
(1) (0)
Прочетена: 1878 16

Ще има четвърти мач във финалната серия за титлата в Националната баскетболна лига. Шампионите от Балкан защитиха трона си, след като измъкнаха драматична победа с 69:68 (20:14, 20:23, 17:21, 12:10) над Рилски спортист в първото си домакинство в зала “Арена Ботевград”. По този начин ботевградчани намалиха изоставането си в серията до 1-2 победи преди мач №4, който ще се проведе в четвъртък от 19:00 часа, отново в Ботевград.

Рилецо имаше свободна стрелба за титлата с финалната сирена, но Майкълин Скот не можа да реализира от средно разстояние, след като секунда преди това благодарение на отличния си дрибъл прати на земята персоналния си пазач Николай Грозев. Преди това пък Йордан Минчев донесе преднина на ботевградчани с два успешни наказателни удара, след като Алекс Симеонов му направи фал на тройката.

Капитанът на Балкан Димитър Димитров не успя да вземе участие в днешния двубой заради счупения си нос и последвалата операция вследствие на отнесения лакът от Алън Арнет в мач №2. Феновете в "Арена Ботевград" обаче изразиха своята подкрепа към лидера на "зелените" със специално създадени тениски и листове със сърца и числото 34 - номера на екипа на Димитров.

Иначе, в мача се стигна и до неприятни моменти, създадени от агитките на двата отбора. Феновете на Рилски спортист хвърлиха бутилка на паркета, докато тези на Балкан насочваха лазери към очите на играчите на гостите - Джон Флорвиъс и Джоузеф Лоусън, докато те изпълняваха наказателни удари.

Източник: sportal.bg