"Балкан" отстъпи на двукратния шампион в Израел

22 Януари 2014, 20:38
(0) (0)
Прочетена: 1601 0

"Балкан" изигра едно силно първо полувреме, независимо от факта, че гостуваше на двукратния шампион в Еврохолд Балканска лига Гилбоа - Израел.

Очаквано израелците поведоха в резултата, но след първите 6 мин. игра разликата бе само една точка – 15:14. Нашите момчета се представиха достойно в този период, като успяха 3 мин. и половина преди края на частта да поведат в резултата. Две бързи атаки на домакините, без резултатна реакция от наша страна, позволи на израелците отново да доминират в резултата. Независимо от това 24 секунди преди края на първия период резултатът бе равен - 24:24. „Тройка” на израелците последните секунди ги изведе напред.

Втората четвърт започнахме с „тройка” на Станимир Маринов, но последвали две неуспешни атаки дадоха нова преднина на „Гилбоа”. В този период нито един от двата отбора не успя да се откъсне и полувремето завърши справедливо 48:45 за домакините.

В третата четвърт пролича класата на домакините и те я приключиха с 9 точки преднина в своя полза.

Последната част те отново бяха доминиращият отбор и взеха победата - 97:83.

Иван Лилов бе най-резултатен за българския отбор със своите 17 точки. Павел Маринов добави 15 и 5 борби, а Лоуган Стъц се отчете с 12 и 6.

Прави чест на отбора на „Балкан” за показаната игра през цялото време на мача.