Балкан отстъпи само с една точка пред Левски

3 Ноември 2014, 19:53
(0) (0)
Прочетена: 1954 6

Днес от 19:00ч в зала Арена Ботевград се проведе срещата между отборите на БК Балкан и Левски. Една точка не достигна на Балкан и той загуби двубоя с резултат 78:79.

Левски пръв се разписа с точка в противниковия кош, но Балкан бързо отговори на удара, като Павел Маринов отбеляза първото си попадение от тройката. До средата на първата част, „зелените” направиха няколко грешки и нарушения, но успяваха и да отмъкват топката от противника. В петата минута кош и фаул на капитана на Балкан изведе домакините с точка напред и резултат беше 9:8. Последва серия от грешки и за двата отбора, като си разменяха точка за точка. Така първата част завърши при резултат 18:19 в полза на гостите.

Втората част започна тройка на Иван Лилов. Отборът на Левски бързо се активизира и взе актив при резултат 23:29.  Бърза атака на Балкан завърши с кош на Лилов, а до 4-та минута на полувремето гостите продължаваха да водят с 28:38. До края на частта двата отбора запазиха темпото си на игра и полувремето завърши с 33:41 в полза на сините.

В началото на второто полувреме пасивът на гостите се увеличаваше. Причините бяха грешки в защитата на Балкан и точни попадения в коша от страна на Левски. Забив на Павел Маринов повдигна духа на феновете в залата. И двата отбора имаха повече лични нарушения в сравнение с предните две части. След поредните 10 минути игра, третата част завърши с 54:62 отново за гостите.

В началото на последната четвърт Балкан успяха да стопят разликата с 6 точки. Забив, кош и фаул на Лилов и тройка на Ненад Шулович намалиха разликата до 69:72. Балкан организира по-добре играта си в нападение и защита. При 45 секунди до края на мача Левски водеше само с една точка, но пропуск на Лилов от тройката попречи на „зелените” да поведат. Мартин Маринов вкара двата отсъдени фаула и резултатът се изравни – 78:78. Точно попадение от фаула на Христо Захариев от Левски беше решителният кош в мача и така срещата завърши при резултат 78:79

Най-резултатни за Балкан бяха Иван Лилов с 29 точки, Павел Маринов - 20 и Ненад Шулович - 10 точки. Педжа Стаменкович и Мартин Маринов се разписаха с по 7 точки, Вукота Павич и Димитър Маринчешки - по 2 точки и Тенчо Тенчев - 1 точка.