Балкан падна от Ямбол

12 Март 2016, 20:12
(0) (0)
Прочетена: 3234 63

Ямбол стори сензацията в 21-и кръг на НБЛ Виваком. Тимът на Петър Петров срази у дома вицешампиона Балкан с 95-77 след като водеше почти през целия мач. С тази победа ямболии затвърдиха осмата си позиция в класирането и съотвено място на плейофите с 6-15, а ботевградчани са с актив 16-5. В следващия кръг тимът на Небойша Видич гостува на Лукойл Академик в Правец, а ямболии посрещат у дома Рилски спортист.

Ямбол започна двубоя със серия 9-0 и запази аванс през цялата първа част. След 10 минути гостите намалиха пасив до 2 точки. Гостите от Балкан обърнаха за първи път в резултата при 35-33, но ямболии отново си върнаха аванса и на почивката водеха с 4 точки. Домакините продължиха да контролират двубоя и след началото на второто полувреме и да поддържат лека преднина.

Ботевградчани успяха да обърнат в средата на третия период, но ямболии, водени от Милян Боцка и Говедаров, обаче не се даваха и отново поведоха. Балкан се връщаше на няколко пъти, но тимът на Петър Петров завърши период със серия 6-0 и излезе след него със 7 точки аванс. Малко след старта на четвъртата част ямболии за първи път поведоха с 11 точки при 71-60. Домакините освен, че запазиха двуцифрен аванс през цялата последна четвърт, но и я увеличаваха непрекъснато. Ботевградчани бяха неузнаваеми и загубиха с 18 точки.

Боян Радетич бе най-резултатен за успеха с 26 точки. Денис Агре записа дабъл-дабъл с 22 точки и 18 борби. Милян Боцка имаше 18 точки и 11 асистенции, а 14 отбеляза капитанът Станислав Говедаров.

За Балкан най-резултатен с 20 точки бе Брандън Фортънбъри. Николай Върбанов отбеляза 12, а 10 имаше Цветослав Острев.