"Балкан" победи "Академик" Пловдив в Младежката лига (снимки)

13 Ноември 2013, 16:05
(0) (0)
Прочетена: 3571 5

В играния днес баскетболен мач от третия кръг на Младежката лига нашите „Балкан” победи „Академик” – Пловдив, с резултат 90:80.
С две „тройки” в началните минути нашите баскетболисти поведоха в резултата и доминираха почти през цялата среща. Първата част завърши с една точка преднина – 17-16 – но показаното на терена подсказваха амбициите на младежката формация на „Балкан” за добро представяне. За разлика от домакинството миналата седмица, сега в отбора личеше много по-добра тактическа дисциплина.

Треньорът Михаил Михайлов правеше доста смени, с което внасяше много по-голямо разнообразие в игровия облик на отбора. Полувремето завърши при резултат 39-35. Третата част бе най-оспорвана. Гостите даже поведоха с пет точки преднина, но две последователни „тройки”, нанизани от Радослав Кочев и Филип Каменов, върнаха нашите в мача. Така частта завърши 23-18 за „Балкан”. В последната четвърт „Балкан” продължи с убедителната си игра и не даде никакъв шанс на съперника за обрат в резултата. Така домакините напълно заслужено се поздравиха с победата.

Най-много точки за "зелените" - 22 - отбеляза Филип Каменов, а 18 отбеляза Ростислав Тончев.