Балкан победи Берое, след страхотно второ полувреме

6 Април 2013, 16:19
(0) (0)
Прочетена: 2333 2

Балкан Ботевгред отново показа класата си и записа четвърта поредна победа. Това те направиха след като победиха Берое Стара загора с 96-87 (20-19) - (14-17) - (33-20) - (29-31).

Първата част започна на малки обороти за отбора на ботеврадчни, а през това време sтарозагорските баскетболсти поведоха с 8 точки. До края на частта играчите на Балкан се върнаха в мача и на свой ред поведоха за 20-19 след 10 минути игра.

Втората част отново започна за Берое, които натрупаха преднина от 10 точки за 24-34 , но след серия от 8-0 за ботевградчани мачът отново стана интересен. Берое спечели частта с 14-17 за 34-36 в тяхна полза преди полувремето

Третата четвърт започна светкавично за Балкан. След много добри стрелби от трите точки те не само изравниха, но и поведоха. До края на частта разликата в полза на Балкан растеше и след 30 минути игра резултатът на таблото светеше 67-56.

Последната част Берое се опитаха да се върнат в мача, но балканци не им позволиха и заслужено се поздравиха с победата.

Най-резултатен за Балкан отново бе Владимир Панич, който вкара 23 точки. Силно се включи Мартин Маринов, който завърши с четири тройки и 21 точки, 5 асистенции и 4 борби, а Урош Петрович добави 19 точки.
За гостите най-резултатен бе Реджи Холмс със 19 точки.

Източник: Венцислав Джундровски