Балкан победи ФМП Академия за трети успех в Балканска лига

8 Декември 2021, 20:33
(0) (0)
Прочетена: 801 1

Балкан спечели трета поредна победа в Деласпорт Балканска лига. В мач, игран в “Арена Ботевград” тимът на Небойша Видич победи македонския ФМП Академия с 80-71 . “Зелените” водеха с малко почти през целия мач като успяха да се откъснат напред след силна серия в третия период. В следващия мач от Балканска лига на 21 декември ботевградчани приемат Апоел Галил Елион.

Преди това още в понеделник на 13 декември Балкан приема Черноморец в дербито от 7 кръг на НБЛ.

Срещата за Балкан пропусна Станимир Маринов заради здравословни проблеми, а извън състава още бе и Михаил Гавазов.

Балкан започна по-добре двубоя със серия 6-2, но постепенно съперникът ни настигна за 8-8. Играта вървеше кош за кош през цялото време. В края на периода домакините се откъснаха с 6, а първия период завърши при 20-16 в тяхна полза. Нашите доминираха в борбата под коша в първия период и стреляха с много висок процент от средно разстояние - 80 срещу мако на 35 за съперника. И двата тима изпуснаха и трите си опита за три, а грешките бяха 5-1 за Балкан. Още в първата част един от лидерите Кръстич имаше да фаула.

Двата тима си размениха по една тройка след начало на втория период, а разликата падна на 2 точки при 23-21. За кратко Балкан поведе с 6 втората, но съперникът отново изравни при 29-29.Най-голямата разлика в наша полза беше 8 точки, но на почивката гостите от Северна Македония успяха да намалят на 3 точки при 42-39. За 20 минути Балкан имаше 10 грешки, от които съперникът само с 4, се възползва.

ФМП изравни малко след началото на второто полувреме при 44-44.СЛед това обаче “зелените” отвърнаха със серия 13-0, за да се откъснат за първи път в резултата с двуцифрена разлика при 54-44. Дълго време резултатът се задържа при 60-48 като никой не можеше да отбележи. ФМП намали на 10, но Балкан не позволи тя да падне до края на периода. В последнаат част домакините се задържаха напред дълго, а 2 минути преди края съперникът се доближи на 7 при 78-71. Докрая обаче Балкан удържа победата.