"Балкан" победи като гост "Лукойл" в Правец (Снимки)

1 Декември 2013, 19:48
(0) (0)
Прочетена: 2952 27

С три точки "Балкан" надделя над считания за фаворит "Лукойл" с 96:93. След като преди три дни нашите баскетболисти се наложиха над "Университатя" - Крайова, в мач от ЕВРОХОЛД Балканска лига, тази вечер като гости на "Лукойл" в мач от НБЛ те победиха  считания за фаворит в родното първенство. Със силна първа четвърт "зелено-белите" показаха, че са отбор с амбиции в тазгодишния сезон. През втория период домакините наложиха своята игра, но все пак полувремето завърши  в полза на "Балкан" - 49-43.

Състезателите на Александър Тодоров запазиха игровата дисциплина и независимо от по-агресивната игра на домакините успяха да запазят водачеството, което им донесе малко изненадваща, но заслужена победа. Силен мач имаха Иван Лилов, Станимир Маринов и Мартин Маринов. Ноа Далман също бе на висота.

Най-резултатен за победата стана Иван Лилов с 26 точки, от които 6 тройки, а освен това добави и 6 асистенции. Станимир Маринов и Ноа Далман вкараха по 19 точки и имаха съответно 8 асистенции и 8 борби, а силно от пейката се включи Мартин Маринов с 18 точки и без грешка в стрелбата.

За домакините Аландо Тъкър вкара 25 точки, а Божидар Аврамов се отчете с 21.