Балкан победи Мирково в първия си мач от полусезона

26 Септември 2015, 17:05
(0) (0)
Прочетена: 5919 8

Въпреки неблагоприятните климатични условия, днес от 16:00ч. на градския стадион „Христо Ботев” в Ботевград се изигра мачът на мъжкия футболен отбор на "Балкан 1929", в който негов съперник бе ФК Мирково. Двубоят бе първият за ботевградския клуб в „А” Окръжна група през есенния полусезон на първенство 2015/2016.

Водените от треньора Иван Редовски футболисти започнаха по-уверено и настъпателно мача и първия гол не закъсня – в 10-тата минута след центриране и разбъркване пред вратата на гостите Григор Стойчовски откри резултата. Последва натиск от страна на Балкан и няколко пропуска пред вратата на Мирково, но нов гол така и не падна.

В 33-та мин. гостите изравниха след изпълнение на фаул и неубедителна изява на нашия вратар Цветелин Цветков. Този гол даде нов импулс в играта на нашите момчета и те реализираха 3 бързи гола. Първо в 37 мин.  Ивайло Златев (с прякор Терминатора) центрира към  Мариян Маринов и той с глава покачи за 2:1. 3 минути след това отново Терминатора проби отдясно и подаде към Николай Николов, който с красив удар от границата на наказателното поле направи резултата 3:1. В самият край на първото полувреме Здравко Атанасов тръгна от центъра, навърза няколко защитника и изведе Борис Райчев в чиста позиция и той не сгреши за 4:1. Второто полувреме не поднесе почти нищо интересно. И двата отбора отпаднаха физически и трудно стигаха до противниковата врата. В 85-тата мин. след разбъркване пред нашата врата гостите с глава оформиха крайното 4:2.

Следващият мач на Балкан ще бъде на 30 септември срещу отбора на ФК Костинброд, отново на местна почва. Началният час все още не е уточнен.