"Балкан" победи в първата си контрола пред родна публика (снимки)

8 Октомври 2013, 19:01
(0) (0)
Прочетена: 3482 5

След близо двумесечна подготовка и 11 контролни срещи, десет от които зад граница, “Балкан” изигра тази вечер първата си контролна среща пред местната публика. Противник на нашите баскетболисти бе един от най-добрите македонски отбори – „Работнички”от Скопие.
В един равностоен мач баскетболистите на “Балкан” се наложиха с 83:80 - (16:21, 22:23, 21-16, 24:20). Първата част от мача гостите от Македония показаха по-добро самообладание и с успешна стрелба от зоната на трите точки успяха да поведат в резултата. След почивката „зелените” заложиха на по-бърза и комбинативна игра, която продължи и в последната четвърт. Това се оказа решаващо за крайната победа.

За Балкан най-резултатен бе Станимир Маринов с 18 точки. Капитанът Павел Маринов отбеляза 14, с по 13 са Петер Седмак и Уес Айкмайър, Мартин Маринов добави 9, Иван Лилов вкара 7, Кнутсън - 5, Далман - 4.

След мача треньорът на „Балкан” - Александър Тодоров - сподели, че е доволен от резултата, но не и от показаната игра.

С тази среща приключи предсезонната подготовка на нашите баскетболисти, които след една седмица в Черна гора ще играят първата си официална среща от Балканската лига с отбора на Теодо Тиват.