Балкан победи Ямбол в първия мач от плейофите

30 Април 2015, 18:52
(0) (0)
Прочетена: 1481 3

Започнаха плейофните серии в мъжкото баскетболно първенство. След като отборът на Балкан закова втората позиция във временното класиране, негов съперник в плейофите е тимът на Ямбол. Първата среща се изигра днес от 18:00ч в „Арена Ботевград”. Началото на двубоя бе оспорвано, но към средата на втората четвърт домакините поведоха след серия от 9:0, а до края на мача Ямбол не взеха превес. Срещата завърши при резултат 94:83.

Мачът започна изключително оспорвано, като през цялата първа част резултатът беше почти равен. Едва към края й балканци успяха да дръпнат в резултата, като след тройка на Педжа Стаменкович поведоха и активът им бе 23:20.
Равенството между отборите продължи и през вторите 10 минути. Отново точен изстрел от тройката, само че този път на Иван Лилов, изведе домакините с 4 точки напред. Последва ключова серия от 9:0, след която Балкан направи преднината си двуцифрена. Ямбол отвърнаха с няколко точки, а първото полувреме завърши с 45:39.
Във втората половина на третата част съдиите свириха няколко поредни нарушения на домакините, които предизвикаха недоволството на публиката. На моменти Ямбол намаляваше разликата, но не успяха да изравнят. Развоя на играта бе почти същия и в последната четвърт, където на Балкан бяха присъдени множество лични нарушения.

Най-много точки за домакините вкара капитанът Павел Маринов – 22. След него е Иван Лилов с 18 точки. С 16 завърши Стаменкович, а Милованович е с 12. 9 точки има Вукота Павич, Мартин Маринов е с 6, Цветослав Острев и Николай Върбанов вкараха по 5 точки, а Николай Маринов завърши мача с 1 точка.

В следващата среща от плейофите, която е на 2 май (събота) домакин ще бъде Ямбол. Тъй като се играе до 2 победи от 3 мача, при необходимост третата среща ще бъде на 5 май (вторник) от 18:00ч. в „Арена Ботевград”.