Балкан повали Левски Лукойл пред 2500 в "Арена Ботевград"

9 Януари 2019, 21:20
(4) (0)
Прочетена: 3214 13

Балкан удари Левски Лукойл в европейския турнир ФИБА Къп. Тимът на Небойша Видич се наложи с 81-57,след много силна последна част, в която разликата стигна 23 точки в полза на Балкан. Това бе трета загуба за тима на Тити Папазов в турнира, а ботевградчани вече с актив 2-1 и запазват шанс за продъжлаване напред. В следващия кръг Балкан гостува на Алба Фехервар в Унгария, а “сините” на Ирони Нес Циона.

Балкан започна ударно мача с много силна игра в нападение и защита и поведе със 17-3 в първите пет минути на мача. Постепенно Левски подобри игра и започна да стопява голямата разлика, която падна до 5 точки след първата част. Малко повече от две минути след втората част Левски успя да смъкне до точка изоставането си слаба пропуски в защита на Балкан и последва таймаут. След това след тройка на Гаврилович и добра игра в защита на Хопкинс Балкан поведе увеличи отново на 7 при 30-23.Последваха оспорвани минути, но Балкан запази преднина от 5,6 и на почивката се оттегли с 6 аванс.

Второто полувреме започна с две тройки на Балкан , който отново поведе с 12 точки при 45-33 .Левски отвърна също с две тройки и се приближи отново до 6. В този момент обаче бе отсъдено четвърто лично нарушение на Хопкинс, който се наложи да излезе. Силна игра на Браун в отиз момент вдигна аванса на Балкан на 11 точки. Левски отвърна с по-бра серия и изравни за първи път при 50-50 две минути преди края на частта. Третата част завърши с ударна тройка на бърза атака от Браун и нашите запазиха отново 6 аванс и след третата част. Балкан започна страхотно последната част с ударна серия 18-0, за да поведе с най-голямата разлика в мача от 23 точки! При 75-52. Нашите вкараха пет тройки в тази част като три от тях бяха на питана Венци Петков. До края Левски не успя да свали голямата разлика и загуби мача.