Балкан поведе в серията за трето място след оспорван първи мач

23 Май 2013, 20:11
(0) (0)
Прочетена: 2443 7

Балкан победи Рилски спортист с 84-76 в първия мач от серията за трето място в НБЛ. Ботевградчани имат домакинско предимство и срещата се игра в Ботевград, като премина през редица обрати и изравнявания. Балкан обаче бе по-стабилен през последните минути това доведе 1-0 в серията. Тя се играе до две победи, а следващият мач ще бъде в Самоков на 26-и май от 19.00 часа.

Най-голямата разлика през първата част бе 5 точки, а след нея Балкан имаше преднина от 2. След голям брой смени на водачеството и изравнявания, играта продължи да е изключително равностойна и логично на почивката резултатът беше равен – 44-44. Балкан имаше минимален аванс през по-голямата част от третия период, а разликата в негова полза след края й бе 2 точки. След няколко добри минути домакините поведоха с най-голямата разлика в мача до момента – 8 точки и я запазиха до края.

Ботевградчани овладяха 3 борби повече и имаха по-добър процент за стрелба от тройката - 7/22 (32%) срещу 4/24 (17%) на Рилски. Балкан извърши с 3 грешки повече, но и с 8 нарушения по-малко. Гостите застанаха на наказателната линия четири пъти, а домакините – 28, реализирайки 25 точки от там.

Станимир Маринов наниза 20 точки за победителите, а 16 плюс 7 борби добави Атила Сантош. С по 12 точки завършиха Владимир Панич и Йордан Бозов (7 борби и 6 асистенции).

За Рилски спортист Тери Смит вкара 26 точки и подаде 4 асистенции, 12 наниза Бранко Миркович и добави по 5 борби и завършващи паса, а с по 11 точки се отчетоха Тони Гуджино и Христо Захариев.