Балкан повеждат с 1:0 в полуфиналните серии след победа над Рилски спортист

9 Май 2015, 20:41
(0) (0)
Прочетена: 1830 3

Започнаха полуфиналите от плейофните серии в мъжкото баскетболно първенство. След като Балкан отказа отбора на Ямбол на четвъртфиналите с резултат 2:1, негов съперник на полуфинал е тима на Рилски спортист Самоков. Баскетболистите на треньора Влада Вукойчич спечелиха първия мач, изиграл се днес от 20:00ч. в „Арена Ботевград” с 91:66 и повеждат с 1:0 в полуфиналната серия.

Първата част започна оспорвано, а към средата домакините дръпнаха с няколко точки. „Рилецо” стопиха разликата, но тройка на Мартин Маринов и феноменален кош на Педжа Стаменкович почти от центъра на игрището, успоредно с последния сигнал за първите 10 минути, изведоха отбора напред с 28:22.
В началото на втората четвърт стрелбата на гостите не вървеше, а „зелените” се възползваха и натрупаха още преднина. Последва серия от 8:0 за Рилски спортист, с което отново се доближиха до резултата на съперника. Това обаче не продължи задълго, тъй като до края Балкан направиха актива си двуцифрен и се оттеглиха за почивка при резултат 49:39
Домакините дадоха заявка за победа още в средата на третата четвърт, където поведоха с 20 точки, а в края резултатът бе 74:52. „Рилецо” не успяха да обърнат развоя на играта, затова до края тя просто се доиграваше.

Най-много точки в сметката на своя отбор записа Иван Лилов, който приключи мача с 22 точки. Резултатни бяха Мартин Маринов с 15 точки, капитанът Павел Маринов – с 14, Николай Върбанов с 10 точки. По 6 точки имат Вукота Павич, Стаменкович и Цветослав Острев. С 5 точки завърши Милан Милованович, а Димитър Маринчешки и Николай Маринов приключиха с по 2 точки.

Следващият полуфинал ще бъде на 11 май (понеделник) от 19:00ч., отново в „Арена Ботевград”. Третият и четвъртият кръг от полуфиналите ще се състоят на 14 и 16 май (четвъртък и събота) от 16:00ч. в „Арена Самоков”. Последната среща е насрочена за 19 май (вторник) от 19:00ч, където домакин ще бъде отново Ботевград.