Балкан приключва 2014г. с победа

29 Декември 2014, 22:26
(0) (0)
Прочетена: 1869 4

Съвсем очаквано, отборът на Берое Стара Загора не се оказа пречка за това Балкан да завършат 2014г. с победа. От 20:00ч. днес в зала „Арена Ботевград” в 12-тия кръг от НБЛ баскетболистите на треньора Александър Тодоров разбиха гостите със 134:76.
В първите 4 минути игра домакините организираха серия от бързи атаки и отбелязаха 16 точки. Още след първата част Балкан вече имаха голяма преднина от 15 точки и резултат 35:20. През втората четвърт те поддържаха темпото си на игра и първото полувреме завърши с невероятните 73 точки, отбелязани от „зелените”, на фона на 46 за Берое.
Домакините изиграха и силна трета част, където секунди преди края й резултатът вече беше трицифрен – 101:58. До края на мача в играта се включиха всички попълнения на Балкан и играта просто се доиграваше, тъй като активът им беше доста голям. Срещата завърши с невероятния резултат от 134:76.

Страхотен мач изигра Мартин Маринов, който бе и най-резултатен за домакините с 28 точки, като има 9/13 от тройката. След него е Педжа Стаменкович със 17 точки. Димитър Маринчешки записа 15, Тенчо Тенчев и Иван Лилов добавиха по 13, а Павел Маринов и Ненад Шулович по 12. Вукота Павич добави 10 точки за отбора си, Радослав Кочев – 7, Кристиян Кръстев – 5 и Станислав Ваклинов – 2 точки.

Следващият мач на ботевградския тим е на 8 януари (четвъртък). Гостуват на „Левски” в столичната зала „Универсиада”.