Балкан продължава да мачка, надви и Академик Бултекс 99

4 Декември 2015, 20:28
(0) (0)
Прочетена: 1485 2

Гостите от Академик Бултекс 99 не се оказаха никаква спънка за отбора на Балкан. В днешния мач ботевградчани категорично се наложиха над пловдивския тим с 90:57. Домакините дадоха заявка за победа още във втората част, а двубоят бе лишен от интрига и напрежение.

Първите няколко минути от срещата не бяха резултатни и за двата отбора, като домакините допуснаха немалко пропуски и под коша, и от разстояние. Към средата на първата част стрелбата на Балкан потръгна с кош и фаул на Николай Върбанов. До края й домакините успяха да направят разликата двуцифрена при резултат 23:13.
Към средата на третата четвърт бе отменен кош на капитана Мартин Маринов, след като съдията отсъди фаул Васил Бачев от Академик Бултекс 99. Минути преди края Душан Цветкович пропусна под коша след отмъкната топка и бърза атака. Така след 20 минути игра „зелените” взеха по-сериозна преднина при 48:26.

Към края на третата част разликата вече надхвърли 40 точки в полза на ботевградчани, като в този момент от мача тя бе най-голяма, но не се задържа за дълго.
През последните 10 минути гостите подсилиха играта си, като стопиха актива на Балкан до 28 точки, но разликата бе непосилна за обрат. Страхотен пробив под коша в последните секунди направи Сет Джаксън, с което оформи крайният резултат.

Най-много точки за Балкан остави Николай Върбанов – 17. След него е Стоян Петков с 16 точки, а Душан Цветкович, Мартин Маринов и Брандън Фортънбъри вкараха по 12.
За гостите най-много точки – 22, отбеляза Бошко Йовович, а Васил Бачев завърши с 13 точки.

В 10 кръг от НБЛ в Арена Ботевград ще гостува Берое Стара Загора. Срещата е с начален час 18:00ч.