Балкан разби Черноморец за една четвърт - (снимки)

29 Март 2013, 21:11
(0) (0)
Прочетена: 3134 0

Балкан Ботевград разби Черноморец Бургас с 85-70 (18-15; 18-18; 17-17; 32-20) и записа трета поредна победа. Това направи само за последната част пред родна публика макар и с много мъчение.

Първата част започна много силно за Балкан. След 5 минути игра те бяха в серия 14-3 след 8 поредни точки на Урош Петрович. Следващите 5 минути обаче сърпеникът се доближаваше до балканци и резултатът след първата част беше 18-15.

През втората част всичко вървеше кош за кош. Балканци не можаха да се измъкнат от агресивната защита на Черноморец, но показаха характер и бяха равни. Резултатът на полувремето светеше 36-33.

Третата част започна с кош на Иво Славчев от Черноморец и акулите се доближиха опасно. Балканци отвърнаха с кош и оттам нататък всичко беше отново точка за точка, а резултатът след 30 минути игра беше 53-50.

През последната част Балканци показаха класата си и след 5 минути игра водеха с 9 точки. А след добра серия на Панич помогна на отбора си да дръпне с над 10 точки.

Герой за балканци беше Владимир Панич, който завърши със 32 точки. Урош Петрович вкара 12.

За бургазлии най-резултатен беше Джеймс Тейлър, който вкара 18 точки и хвана 19 борби.

Източник: Венцислав Джундровски