"Балкан" разби с 20 точки "Левски"

15 Март 2014, 19:42
(0) (0)
Прочетена: 2063 7

Тази вечер за пореден път пред собствена публика "Балкан" доказа класата си, побеждавайки убедително „Левски” в мач от ТЕСИ НБЛ с 92:72. През първото полувреме нашите баскетболисти трябваше да се борят не само със съперника си, а и срещу съдиите, които с няколко неадекватни решения наелектризираха обстановката в мача. През тази част на срещата силна игра показа Тенчо Тенчев. На почивката „Балкан” се оттегли с две точки пасив – 43:45. През второто полувреме „зелено-белите” бяха доминиращият отбор. Добрата зонова защита и успешната игра в атака донесоха заслужена победа. Успешна стрелба от зоната на трите точки показаха Иван Лилов и Павел Маринов. Станимир Маринов  изигра също силен мач, като направи и две забивки. След като двата отбора до третата четвърт си разменяха водачеството, във втората минута на последния период „Балкан” вече поведе с 11 точки . В оставащото време домакините дръпнаха с 20 точки, които по категоричен начин доказаха превъзходството им в този мач.

За нашите 20 точки отбеляза Иван Лилов, 18 плюс 5 асистенции добави Станимир Маринов, а 14 и 13 борби регистрира Ноа Далман.