15 Ноември 2013, 20:18
(0) (0)
Прочетена: 1463 3

Ботевградчани взеха втора победа като гост в ТЕСИ НБЛ, ямболии слаби в защита

Втора победа в ТЕСИ НБЛ записа отборът на Балкан. Тя отново бе като гост, като сега жертва на тима стана Ямбол след резултат 110-89. Ботевградчани отказаха съперника със страхотна стрелба от тройката, като водеха от началото до края. Домакините пък играха слабо в защита и съвсем логично гостите вкараха толкова много точки, тъй като тяхното нападение пък бе доста разнообразно. Следващата седмица Ямбол ще гостува на Левски, а Балкан ще е домакин на Спартак Плевен. В подреждането ямболии вече са с баланс 3-2, докато ботевградчани са 2-2.

Двубоят започна по мечтан начин за гостите, които поведоха в началото с 11-2. В тези минути стрелбата от тройката им вървеше и те поддържаха добра преднина до средата на втората част, когато ямболии намалиха на 4 точки пасива си. Балкан обаче отговори с 8 поредни и пак дръпна, като все пак домакините свалиха по-късно до 6. Полувремето обаче завърши със 7-0 за Балкан и гостите бяха напред с 13 точки. И двата тима показаха точен мерник от тройката до почивката, като това особено важеше за "зелените". Те бяха 11 от 17 за 65%, докато ямболии бяха със 7 от 12 за 58%.

След паузата балканци продължи да бележи, като защитата на домакините нямаше отговор за съперника. Така ботевградчани увеличиха с още преднината си, която все пак падна в края, когато изходът отдавна вече бе ясен.

В крайна сметка ботевградчани завършиха с 18 от 31 от тройката за 58%, докато ямболии бяха 8 от 18 за 44%.

Най-резултатен за победителите стана Иван Лилов с 23 точки, Петер Седмак вкара 21, а Станимир Маринов се отчете с 18, като и тримата отбелязаха по пет тройки.

За домакините Немяна Милошевич завърши с 30 точки и 9 борби, а Уил Уокър добави 18 точки и 6 асистенции.