Балкан размаза Академик Пловдив за седма поредна победа

10 Декември 2022, 20:26
(1) (0)
Прочетена: 857 4

Балкан продължава с победите в Националната баскетболна лига. Тимът записа седми пореден успех, след като на свой терен в „Арена Ботевград“ надви убедително Академик Пловдив с 89:59. Домакините натрупаха солиден аванс още в началото и доминираха през целия мач.

„Зелените“ бяха без контузения Илиян Пищиков, а в игра се завърна Калвин Годфри. За съперника Тони Гуджино и Николай Николов пропуснаха мача заради травми, а дебют направи новото попълнение Джейлън Минет.

След този двубой Балкан е с баланс 7-2 в шампионата. С това той се изравни със Спартак Плевен, а след седмица посреща именно тима на Тодор Тодоров в пряк спор за второто място във временното класиране. Академик пък е в серия от четири последователни загуби и последен с баланс 1-8, като му опредстои визита на ЦСКА.

Домакините започнаха мача със 7 безответни точки и накараха Йордан Янков да вземе прекъсване едва две минути след началото. Още в средата на частта разликата стана двуцифрена, а след края й те се откъснаха с 20:6. Балкан имаше много висока успеваемост в подкошието, докато съперникът му не успя да отбележи при нито един от осемте си опита.

Академик продължаваше да прави куп пропуски и да бърка често и през втория период. Шампионите се възползваха от това и дръпнаха с 32, а на почивката се оттеглиха при 49:22 в своя полза. Ключов принос за голямата преднина имаше Мануел Суарес, записал дабъл-дабъл още през първото полувреме.

Ситуацията не се промени значително и след паузата, като Балкан започна много уверено и отново дръпна с над 30. Последваха сравнително равностойни минути,а преди последната четвърт отборът от Ботевград водеше със 74:40.

Академик успя да спечели с малко заключителната част, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата. Тимът имаше едва 31% успеваемост от игра, направи двойно повече грешки от съперника – 22, като вкараха и само 26 точки в подкошието срещу 52.

Най-резултатен за победителите бе Николай Грозев с 16 точки. Малко не достигна на Мануел Суарес за трипъл-дабъл – 15 точки, 13 борби и 8 асистенции. Димитър Димитров е с 13 точки, Павлин Иванов има 12, 10 добави Калвин Годфри.

За гостите по 12 точки реализираха Александър Милов и Махмут Давидов (9 борби).

Източник: BGBasket.bg

Ключови думи: БК Балкан