Балкан размаза Черноморец

17 Януари 2015, 19:30
(0) (0)
Прочетена: 2192 3

Трицифреният резултат, с който Балкан приключват последните си мачове, вече не изненадва никого. С двойно повече точки ботевградският тим днес победи отбора на Черноморец Бургас с резултат 109:54.
В първите минути на срещата двата отбора си разменяха кош за кош, а капитанът на „зелените” Павел Маринов отбеляза и първия си забив. Балкан обаче бързо взеха топката в свои ръце и натрупаха преднина, а първата част завърши при резултат 19:9.
Николай Маринов даде силен старт на своя мач, като се хвърли за топката и я върна в очертанията на игрището, с което заслужи аплодисментите на публиката. Иван Лилов овладя дълъг пас и завърши бързата атака с кош. Вукота Павич се справяше добре в подкошието и за първите две части имаше 17 отбелязани точки. След първото полувреме активът на Балкан се увеличи и резултатът беше 49:29.
В последната минута на третата част домакините вече дръпнаха с 40 точки напред и резултат 85:41 след края й. В последната част играта просто се доиграваше, тъй като преднината на Балкан вече беше твърде голяма. Радослав Кочев също се разписа със забив в противниковия кош. В оставащите 2 минути и половина до края на мача трицифреният резултат на домакините беше факт.

Вукота Павич отбеляза най-много точки в сметката на своя отбор – 23. Иван Лилов го следва с 21, а капитанът Павел Маринов вкара 11. Димитър Маринчешки приключи срещата с 10 точки, Ненад Шулович с 9. По 8 точки записаха Николай Маринов и Радослав Кочев. Мартин Маринов добави 7. Новите попълнения на Балкан Цветослав Острев и Николай Върбанов завършиха съответно с 6 точки и с 2 точки, а Станислав Ваклинов - с 4 точки.

На 24 януари (събота) Балкан гостуват на Черно море във Варна.