Балкан размаза ЦСКА и изравни серията

14 Май 2023, 21:23
(2) (0)
Прочетена: 1258 5

Шампионът Балкан изравни полуфиналната серия 1-1 след като изигра невероятен мач пред собствената си публика в “Арена Ботевград”. Тимът на Петър Златанович победи ЦСКА с 80:71, като водеше през почти целия мач и имаше двуцифрен аванс от 22 точки.

Така Балкан вече е с победа в полуфиналната серия, като резултатът вече е 1-1 победи. Серията се мести в София на 17 и 19 май, и се играе до три победи от пет мача.

Балкан подобри стрелбата си при тройката, като отбеляза 12 от 34 опита спрямо първия двубой с 5 успешни от 31 опита.

Друг основен фактор за успеха бе защитата с 11 откраднати топки и 9 грешки в нападение.

Преди началото на двубоя юношите на Балкан U19 бяха представени пред своята публика в “Арена Ботевград”, а капитанът Александър Гавалюгов показа купата и титлата.

Двубоят започна с много пропуски и от двата тима, като ЦСКА вкара първите 4 точки, а близо три минути и половина Балкан не успяваше да се разпише. „Зелените“ все пак бързо стигнаха до обрат след няколко поредни успешни атаки от 8:6, но след първата част предимството, макар и минимално, отново бе за съперника – 16:15.

Баскетболистите на Росен Барчовски поддържаха крехка преднина в началото на втората четвърт, най-вече след по-стабилните си изяви в подкошието. Те обаче така и не успяха да се разпишат в последните три минути на полувремето. Домакините, окрилени и от публиката, вкараха 15 безответни точки и на почивката се откъснаха с 43:33.

Подемът в играта на Балкан продължи и след паузата, а след поредни точни стрелби на Денг Адел и Мануел Суарес тимът дръпна с 51:33. В продължение на повече от осем минути единствено Алекс Симеонов успяваше да се разпише от игра за гостите, които в момент от мача изоставаха с 20 точки. За разлика от предния двубой, в този стрелбата от тройката вървеше за ботевградския тим, а армейците правеха и повече грешки от опонента си. Те заиграха малко по-добре в края на частта, но преди решителния период предимството на съперника отново бе внушително – 64:47.

Денг Адел и Павлин Иванов направиха аванса на тима си 22 при 69:47 в началото на заключителната четвърт. Воден от отново играещия силно Таменанг Чо обаче ЦСКА направи серия от 12:0 и се върна в мача. Последваха много драматични минути, в които разликата падна до 7 при оставащи 40 секунди, но до обрат не се стигна.

Най-резултатен за Балкан в пореден двубой бе чилийският център Мануел Суарез, който оформи дабъл-дабъл със своите 22 точки и 11 борби. Николаос Дипларос се отличи с 3 тройки и 14 точки. Павлин Иванов и Христо Захариев завършиха с 13 и 11 точки.

За тима на Росен Барчовски над всички бе Таменанг Чо с 19 точки и 12 борби.

Ключови думи: БК Балкан