Балкан с четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига

26 Ноември 2022, 20:36
(0) (0)
Прочетена: 586 1

Баскетболистите на Балкан постигнаха четвърти успех в НБЛ. Тази вечер в Ямбол те надиграха домакините с 81:55 (17:16, 16:16, 19:7, 29:16).

Домакините играха добре през цялото първо полувреме. След първата част Балкан водеше с 1 точка - 17:16, втората четвъртина завърши при равен резултат 16:16 и авансът от 1 точка за зелените остана.

Балканци пречупиха Ямбол през второто полувреме, когато превъзхождаха тотално. Третият период завърши при 19:7 в тяхна полза, четвъртият спечелиха с 29:16 и с това и мача с 81:55.

Петима играчи на Балкан завършиха с двуцифрено измерение на вкараните точки. Най-резултатен с 15 точки бе Калвин Годфри, той има и 11 овладени топки под двата коша. С по 14 точки са Христо Захариев, който е със 7 борби, и Павлин Иванов. С дабъл-дабъл от 12 точки и 10 борби е Мануел Суарес, Димитър Димитров отбеляза 10, има 8 борби и 6 асистенции. Илиян Пищиков вкара 8 точки и направи 4 асистенции, по 3 точки добавиха Никос Дипларос и Константин Тошков, с 2 точки е Николай Грозев.

Ключови думи: БК Балкан