Балкан с драматична победа над Черноморец

19 Ноември 2022, 20:53
(1) (0)
Прочетена: 1131 6

Отборът на Балкан записа своята трета поредна победа в Националната баскетболна лиг, след като се наложи над Черноморец с 83:78 в своята зала “Арена Ботевград”.

Победата над гостуващия Черноморец обаче бе изключително трудна. Срещата премина през главоломни обрати и едва в последните минути балканци успяха да я спечелят.

Тимът от Бургас взе първата четвъртина с точка разлика, но през втората зеленобелите играха значително по-добре и на полуремето имаха аванс от 9 точки - 47-38. Драмата в мача настъпи след почивката. Балканци на няколко пъти повеждаха с двуцифрена разлика от 12 точки. Черноморец обаче успяваше бързо да я намали и след половин час игра преднината на домакините вече бе само 2 точки - 59-57.

Последните десет минути просто бяха кошмарни. В играта на Балкан настъпиха няколко отлива, от които гостите се възползваха и обърнаха резултата в своя полза, като поведоха с 5 разлика. Последваха обаче силни решителни последни минути на домакините и след последната сирена се поздравиха с победата.

Павлин Иванов е най-резултатен за Балкан със своите 17 точки. Мануел Суарес приключи с 13 и 9 борби, докато Димитър Димитров се отчете с 13. Никос Дипларос и Калвин Годфри реализираха 12. Христо Захариев отбеляза 11 точки.

За Черноморец най-резултатен бе Макол Мойен с 21 точки.

Ключови думи: БК Балкан