Балкан с победа в Бургас

8 Ноември 2014, 22:02
(0) (0)
Прочетена: 1366 0

След загубата от Левски, БК „Балкан” спечели при гостуването си на „Черноморец” Бургас с 83:65. Още в началото ботевградският тим взе преднина и водеше през цялото време, като извоюва заслужено победата.

Първата част завърши при резултат 28:18 за „зелените”. Във втората част и двата отбора вкараха по равен брой точки – 13, но Балкан запази своята преднина. По време на третата част те дръпнаха още повече и след 30 минути игра разликата беше 16 точки – 60:44. Въпреки добрата игра на бургазлии в нападение и защита, „зелените” не им оставиха шанс след още 10 минути игра и те спечелиха убедително с 83:65.

Най-резултатен в родния си град бе капитанът на Балкан Павел Маринов, който отбеляза 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. 6 от общо 9 опита от тройката вкара Мартин Маринов и той завърши с 18 точки. Ненад Шулович се записа с 18, а Иван Лилов – с 9 точки.
В шестия кръг от редовната серия на НБЛ, на 17 ноември „Балкан” ще посрещне гостите от „Черно море” Варна.