9 Април 2016, 21:23
(0) (0)
Прочетена: 1928 9

Зелените си върнаха за загубата от 23 януари

Балкан спечели 19-а победа за сезона и запази втора позиция в класирането на НБЛ Виваком. В двубой от 25-и кръг тимът на Небойша Видич надигра убедително Спартак Плевен с 95-74, след като водеше значително почти през целия мач. Ботевградчани запазват втора позиция с актив от 19 победи и 6 загуби, а след успеха на Черно море тимът на Александър Дяковски падна до шеста позиция с 11-13. В следващия предпоследен кръг от редовния сезон на 16-и април ботевградчани гостуват на Левски в София, Спартак Плевен приема Ямбол.

Двубоят в Ботевград започна доста оспорвано, но постепенно в края на първата част домакините се откъснаха с 11 напред. Силна игра на Савич и Маринчешки стопи пасива на плевенчани до 4 точки след първия период. Спартак свали изоставането още веднъж до 6 точки в средата на втората четвърт при 26-32. Домакините обаче, затегнаха сериозно защитата и след силна серия 16-2 поведоха с 20 точки на полувремето.

През цялата трета част Балкан задържа водачеството си над 20 точки, а съперникът не успя да стопи изоставането си и пропусна доста стрелби.В последната домакините вдигнаха още повече преднината си,а двубоят просто се доиграваше до финалната сирена.

Брандън Фортънбъри бе най-резултатен за успеха с 20 точки, а 15 и 9 борби имае Душан Цветкович. Мартин Маринов отбеляза 12, а с 11 завърши Николай Върбанов. 10 отбеляза Мартин Дурчев.

За Спартак Плевен най-резултатен с 15 точки бе Димитър Маринчешки. Самуел Франсис имаше 12, а 11 Милован Савич. Веселин Георгиев добави 10.