Балкан с трудна победа над Черно море Тича

3 Декември 2022, 20:45
(0) (0)
Прочетена: 965 4

Тази вечер в мач от 8 кръг на НБЛ, игран в Арена Ботевград, баскетболистите на Балкан се наложиха над Черно море Тича с 98:87 (29:17, 14:29, 30:18, 25:23).

Домакините започнаха добре и спечелиха първата четвъртина с 12 разлика - 29:17. Във втората обаче играха неузнаваемо, загубиха я с 14:29, което припомни втората част при гостуването на Керавнос преди няколко дни. На полувремето младоците от Варна имаха преднина от 3 точки - 46:43.

След почивката Балкан си върна до известна степен ритъма от първия период. Взе третата част с 30:18, игра малко по-добре и в четвъртата, въпреки че защитата и в двете четвъртини не бе на ниво. Радваща е най-вече победата.

В този мач Балкан бе без Калвин Годфри, който на вчерашната тренировка изкълчи глезен, стъпвайки върху крак на свой съотборник. И се наложи някои баскетболисти да играят на непривични за тях постове.

Павлин Иванов бе най-резултатен с 21 точки, с 19 е Христо Захариев. Двама отбелязаха по 15 точки - Димитър Димитров и Мануел Суарес, с 10 е Илиян Пищиков, 8 има Дипларос, с 3 е Константин Тошков, по 2 добавиха Николай Грозев Михаил Гавазов.

За Черно море Тича по 18 точки вкараха Михаил Молдов и Аверил Ъгба, със 17 е Лъчезар Тошков, по 13 ичан Мартин Коцев и Тач Ънру.

Следващата седмица на Блакан му предстоят нови два мача от НБЛ. В сряда гостува на Шумен, в събота, 10 декември приема Академик Пловдив.

Източник: balkan-basket

Ключови думи: БК Балкан