Балкан с убедителна победа над Шумен за шеста поред

7 Декември 2022, 20:33
(1) (0)
Прочетена: 717 3

Шампионът Балкан взе своята шеста поредна победа в Националната баскетболна лига, след като победи Шумен с убедителното 88:63 в “Арена Шумен”.

Зелените” във втори пореден мач бяха без Калвин Годфри, който е с контузия.

Баскетболистите, които бяха водени от Преслав Пешев, започнаха силно в началото, като в първите десет минути разликата бе 13 точки. Във втората четвърт балканци допуснаха обрат, въпреки че водеше с двуцифрен актив, а на полувремето резултатът беше 39:38 за домакините от Шумен.

След почивката, Балкан се събуди и увеличи аванса си на 15 точки за 66:51. В последните 10 минути, темпото за балканци продължи с пълна сила, като разликата стигна до +30 точки

Преслав Пешев пусна всички 10 състезатели в този мач.

За Балкан най-резултатен бе Христо Захариев с 22 точки и 9 борби. Никос Дипларос отбеляза 21 точки (4 тройки) и овладя 7 борби. Мануел Суарес приключи с дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби. Павлин Иванов реализира 14 точки.

Ключови думи: БК Балкан