Балкан се измъчи, но не сбърка срещу Черно море

13 Април, 19:43
(1) (0)
Прочетена: 847 3

Балкан записа трудна победа в Sesame Национална баскетболна лига. В последното си домакинство преди плейофите тимът се наложи над Черно море Тича с 80:68. Двата отбора не изиграха най-качествения от баскетболна гледна точка двубой в „Арена Ботевград“, но все пак интригата остана почти до самия край.

В този мач в игра за домакините не се появи капитанът Димитър Димитров, а в края трамва получи Ерик Адамс. Извън групата за съперника останаха Иван Спиров и Мартин Коцев, като вторият не бе и в залата заради лека контузия.

Победата бе под №20 за Балкан през този сезон и пета поредна при Васил Христов, като тимът остава четвърти във временното класиране преди гостуването си на Черноморец в Следващия кръг. Варненският отбор е твърдо шести с баланс 11-19 и му предстои визита на Рилски спортист.

Играта започна оспорвано, но с много брак в нападение и от двете страни и след десет минути резултатът бе равен – 12:12. Тенденцията продължи и през втората четвърт, като пропуските идваха най-вече от далечно разстояние. В резултат на това разликата през първото полувреме така и не надвиши 4 точки, а на почивката Балкан водеше с 27:26.

Домакините подобриха стрелбата си от тройката след паузата, което веднага даде резултат и преднината им стана двуцифрена. „Моряците“ обаче също настроиха мерника си в края на частта и след няколко успешни атаки се доближиха на 46:47 преди заключителния период. В оставащото време обаче Балкан отново взе инициативата и се откъсна в резултата, като успя да задържи преднината си до края.

Най-резултатен за победителите бе Майки Диксън с 23 точки. Йордан Минчев има 20 точки и 8 борби.

За съперника Аверил Ъгба завърши с 19 точки и 10 борби.