Балкан се справи лесно с Черно море

2 Април 2016, 18:43
(0) (0)
Прочетена: 1988 10

Баскетболният Балкан не срещна никакви трудности срещу Черно море порт Варна и се наложи с 85-62 като гост в мач от 24 кръг от НБЛ (17-11,  43-25, 62-39, 85-62). Двата отбора изиграха спокоен и без напрежение мач. Домакините поведоха още в първите минути и до края бавно увеличаваха преднината си, като в нито един момент не допуснаха обрат.

Балканци позволиха на гостите да поведат с 4 точки в началото на срещата, но това не се задържа задълго. След 10 минути спокойна игра резултатът се оформи на 17-11.
Във втората четвърт Черно море стопиха за кратко разликата. В средата на частта домакините излязоха напред с 18 точки след кош на капитана Мартин Маринов. Изглеждаше, че развоят на мача се оформи още в тази част и така резултатът на почивката бе 43-25 в полза на „зелените”.

След подновяването на играта разликата в резултата се въртеше около 20 точки.
В четвъртата част те вече бе непосилна за обрат. 5 минути преди края Цветослав Острев отбеляза под коша след страхотна асистенция на Николай Върбанов. Балкан бяха на крачка да поведат с 30 точки, но съперниците отвърнаха с 4 бързи точки.

Най-резултатен за „зелените” бе техният капитан с 22 точки. Добре се представиха Мартин Дурчев с 16 точки, Николай Върбанов с 13 точки и Стоян Петков с 10. С 8 точки завърши Цветослав Острев, по 4 добавиха Брандън Фортънбъри и Васил Александров, Радослав Кочев отбелаза 3, а Бъркич – 2.

Следващата събота (9 април) в Ботевград ще гостува отбора на Спартак Плевен. Срещата е от 18:00ч. в местната Арена.