Балкан шокира Лукойл Академик и му нанесе първа загуба - (снимки)

7 Декември 2012, 21:43
(0) (0)
Прочетена: 4530 18

Балкан нанесе първата загуба на Лукойл Академик за сезона в Булсатком НБЛ. Ботевградчани изиграха страхотен мач срещу шампиона в собствената си зала „Балкан” и заслужи победата си със 72-63. Отборът игра с огромен дух и води през цялото време на класния си съперник. Страхотен мач за победителите изигра Атила Сантош, а в мача имаше и интересен сблъсък между македонските треньори на двата отбора - Александър Тодоров на Балкан и Марин Докузовски на Лукойл. Това може би бе и най-добрата подготовка за „студентите” преди мача им в сряда срещу Будучност, където нямат право на загуба. До момента Балкан, който изигра страхотен мач в защита днес, има 5 победи и 3 загуби, а Лукойл Академик освен първата си загуба има и 7 победи.

Балкан започна мача изключително мобилизирано и след страхотна серия повече 15-3. Лукойл Академик изглеждаше в шок от това начало за съперника и не успя да се съвземе през цялата първа част, въпреки че на моменти намали разликата до 5-6 точки. След силна игра през първите 10 минути балканци водеха с 25-16. През втората „студентите” започнаха да топят разликата и изравниха при 31-31, но до почивката домакините отново бяха по-силни и на почивката водеха с 40-36.

След подновяването на играта малката разлика се запази след игра кош за кош. Отборите извършиха доста грешки през третия период и резултатността им не бе голяма. След 30 минути ботевградчани водеха с 53-50. Силна серия от 8-0 направи разликата цели 11 точки при 61-50, а Лукойл не можеше да противодейства на окрилените домакини. Публиката се вдигна още повече през последните 10 минути и даде още повече сили на любимците си, които уверено вървяха към успеха. Лукойл обаче нямаше как да се даде лесно и намали разликата на 6, но Мартин Маринов наниза ключова тройка за 70-61 при по-малко от 2 минути до края.

Атила Сантош изигра страхотен мач срещу шампионите и завърши с внушителен дабъл дабъл от 17 точки и 17 борби. Толкова вкара и капитанът Йордан Бозов, а 15 точки плюс 7 борби записа Иван Лилов.

За Лукойл 15 точки и 13 борби регистрира Девин Грийн, Брандън Хийт вкара 13, а с 10 се отчете Дарил Уоткинс.