“Балкан” си уреди среща с “Монтана”, след като елиминира “Национал” за Купата

6 Септември 2023, 23:17
(0) (0)
Прочетена: 645 0

“Балкан” Ботевград победи с 3:1 “Национал” в София в мач от междуобластния кръг от турнира за Купата на България.

Павел Петков откри резултата от дузпа в 18-та минута. Радостта за футболистите на Иван Редовски бе кратка, тъй като само пет минути по-късно домакините изравниха.

“Зелените” владееха инициативата през цялата среща, но фрапантни пропуски и греда на Николай Миков и Калоян Бонев поддържаха равенството.

Все пак в 80-ата минута Калоян Бонев изведе “Балкан” напред, а Павел Петков оформи крайното 3-1 с втория си гол в мача.

В следващия двубой от турнира за Купата на България, “Балкан” приема един от най-постоянните отбори във Втора лига – “Монтана” във вторник от 16:00 часа на стадион “Герена” в Ботевград.

Преди това в събота, 9 септември в среща от 8 кръг на Югозападната трета лига “Балкан” ще бъде домакин на “Оборище” Панагюрище от 17.00 ч. в Ботевград.

Източник: fcbalkan1929.com

Ключови думи: ФК Балкан 1929