Балкан си върна на Чардафон-Орловец в Младежката лига

30 Януари 2014, 19:47
(0) (0)
Прочетена: 1029 2

Балкан постигна важна победа в поредния си двубоя от Младежката лига. При гостуването си на Чардафон-Орловец в София "зелените" спечелиха със 77-70 и така си върнаха на съперника за поражението в Ботевград по-рано през сезона. Така ботевградчани взеха и предимство в директните двубои, тъй като по-рано те бяха загубили с 3 точки. След този мач Чардафон е с 5 успеха и 3 загуби, а балканци са 5-2.

Слид силна трета част гостите от Ботевград взеха аванс от 7 точки, а в четвъртата разликата стана и 9. Това бе малко след средата й, но за две минути играчите на Чардафон направиха серия от 8-0 и се доближиха само на точка. След това обаче гостите отговориха със същата серия и това ги изведе до успеха.

В крайна сметка разликата между двата тима се оказаха трите тройки в повече за Балкан, но гостите имаха и предимство в борбата, където овладяха 18 топки в повече, а и вкараха 12 срещу 4 точки след борби в нападение.

Радослав Кочев направи дабъл дабъл за победителите с 16 точки и 11 борби, а направи и 3 зрелищни чадъра. Николай Маринов се включи добре с 15 точки и 5 борби, а с 14 и 5 завърши Ростислав Тончев.

За Чардафон най-резултатен бе Герасим Николов с 21 точки, а с 19 приключи Кристиян Ставрев.